Wiązanka ślubna pomysły i inspiracje

Nieodłącznym elementem Panny Młodej jest ślubny bukiet, który stanowi uzupełnienie kreacji. Aby wiązanka była faktyczną ozdobą ślubnej kreacji, musi zostać odpowiednio dobrana i dopasowana do pozostałych elementów. Kolor i wzór bukietu powinien być dopasowany do barwy oraz fasonu sukni ślubnej. Przedstawiamy kilka pomysłów, które mogą posłużyć za inspirację.

Wiązanka w kształcie kuli
Największą popularnością wciąż cieszą się  bukiety w kulistych kształtach. Wystarczy jeden gatunek kwiatów, aby wiązanka wyglądała ciekawie, choć śmiało można użyć również dwóch, czy trzech rodzajów kwiatów. Wielkość bukietu powinna być dopasowana do wzrostu Panny Młodej. Zbyt duży bukiet zdominuje całą kreację i pojawi się ryzyko, że żaden z gości nie zwróci uwagi na suknię ślubną Młodej, gdyż wiązanka całkowicie przyćmi jej urok.

Wiązanka o nieregularnych kształtach
Jeśli suknia ślubna jest skromna, to ciekawym jej uzupełnieniem będzie wiązanka o nieregularnym kształcie. W tym przypadku pięknie zaprezentuje się mieszanka róż, storczyków i alstromerii.  

 

 


Szyk i elegancja
Dla tych z Was, które szukają elegancji i pragną mieć naprawdę szykowny bukiet proponujemy kompozycje z gatunku calla lilies. Tego typu bukiety idealnie pasują do klasycznych sukni z niewielką ilością zdobień i dodatków. W tym przypadku śmiało można zaszaleć z kolorystyką wiązanki, gdyż w tym gatunku kwiatów jest naprawdę spory wybór.

 

   

 

Kwiaty polne
W tym sezonie bardzo modnym trendem są wiązanki wykonane z polnych kwiatów, które sprawiają wrażenie, jakby były zebrane prosto z pola. Idealnym uzupełnieniem takiej wiązanki będzie wianek zamiast welonu, wykonany z tych samych odmian roślin.


Nietypowe bukiety
W roku 2017/2018 najnowocześniejszym trendem, który zyskiwać będzie na popularności będą nietuzinkowe i nowatorskie rozwiązania, które choć wykonane z żywych kwiatów, swym wyglądem nie przypominają typowych bukietów. Jeśli należycie do odważnych i lubicie przecierać nowe szlaki, to polecamy wiązankę wyglądającą, jak wachlarz, czy torebka.


Pamiętajcie o tym, że wszystkie dekoracje kwiatowe powinny tworzyć zgraną całość. Kwiat do butonierki Pana Młodego, dekoracja kwiatowa samochodu, kwiaty na stole muszą nawiązywać do wiązanki Panny Młodej. Jeśli nie zapomnicie o tej ważnej zasadzie, to jakiegokolwiek gatunku kwiatów nie wybierzecie, na pewno cała aranżacja będzie wyglądać pięknie i szykownie.