Dekoracja sali weselnej

Dekorowanie sali weselnej to niezwykle ważna chwila dla Państwa Młodych. Oczywiście, można aranżację można zlecić profesjonalnej firmie, która zajmuje się takimi przedsięwzięciami, aczkolwiek wiele przyszłych małżeństw podejmuje się tego wyzwania samodzielnie.

Na weselu pragniemy olśniewać nie tylko strojem czy wyborem kulinariów na stole weselnym, ale przede wszystkim pragniemy zachwycać dekoracją i aranżacją wnętrza. Wiele małżeństw pragnie, aby sala weselna była udekorowana w sposób wyjątkowy i zachwyciła gości przez nich zaproszonych.Nie zawsze jednak dekoracje wybrane przez młode i niedoświadczone małżeństwo sprawdzają się w praktyce. Dlaczego? Problem tkwi w szerokiej ofercie firm, które specjalizują się w tego typu czynnościach. Większość par, która staje na ślubnym kobiercu pragnie to zadanie powierzyć odpowiedzialnym organizacjom lub instytucjom, aby mieć pewność, że zostanie ono wykonane w pełni profesjonalnie i zgodnie z ich oczekiwaniami.

Aranżacja wnętrza zajmuje od kilku godzin do kilku dni i przede wszystkim wymaga zdecydowanego projektu. Państwo młodzi powinni zatem zdecydować jak dokładnie życzą sobie stylizację wnętrza weselnego i skontaktować się z organizatorem całego przedsięwzięcia. Należy pamiętać o ustaleniu nawet najmniejszych szczegółów, które wydają nam się z pozoru nieistotne, takie jak chociażby kolor obrusu czy baloników. Kolory należy dobierać tak, aby ze sobą współgrały. Nie warto ograniczać się do tradycyjnej bieli czy popularnego ecru. Można popuścić wodze twórczej fantazji i zdecydować się na żywsze zestawienie gamy kolorystycznej. Dekoracja sali weselnej wymaga ogromnego nakładu pracy, doświadczenia i przede wszystkim zmysłu estetycznego. Najłatwiej, a zarazem najbezpieczniej jest gdy powierzymy to zobowiązanie firmie specjalizującej się w aranżacji wnętrz lub dekoratorowi.

Takie rozwiązanie będzie najwłaściwsze, a my spokojniejsi o wystrój sali weselnej. Przede wszystkim rodzaj dekoracji należy dobrać sugerując się architekturą dekorowanego wnętrza. To niezwykle ważne, ponieważ sale charakteryzujące się bogatymi zdobieniami sufitowymi należy dekorować z głową, czyli delikatnie i ostrożnie, aby uniknąć wrażenia przesytu. W takich właśnie miejscach wskazana jest prostota dekoracyjna, która zawsze się sprawdza na tego typu przyjęciach. Warto przede wszystkim przemyśleć jaki wystrój usatysfakcjonowałby nas najbardziej. To nasze wesele i to my powinniśmy decydować o wyborze dodatków jakie mają być użyte w aranżacji sali weselnej.

Kolejnym krokiem na drodze aranżacji wnętrza weselnego jest odpowiednia dekoracja stołu. Przede wszystkim warto skupić się na kolorach – nie mogą się ze sobą gryźć, ale także nie powinny nudzić tradycyjnymi rozwiązaniami. Najlepiej postawić na coś nowoczesnego, żywego i jednocześnie świetnie ze sobą kontrastującego. Serwetki, obrusy i nakrycia to elementy, które powinny być eleganckie, czyste i które jednocześnie powinny ze sobą idealnie współgrać. Należy zwrócić uwagę, aby kolorystyka stołu weselnego była zgodna z kolorystyką wnętrza sali weselnej. Następnym, równie ważnym elementem aranżacji i dekoracji wnętrza weselnego jest oświetlenie. Nawet najlepiej udekorowana sala weselna może wiele utracić, jeśli oświetlenie znajdujące się w pomieszczeniu jest zbyt słabe lub nieodpowiednie. To niezwykle ważne, dlatego przed przyjęciem należy sprawdzić funkcjonowanie wszystkich żarówek, a także zadbać o dodatkowe oświetlenie. 

Jeśli wybrana przez nas sala weselna charakteryzuje się ogromną przestronnością i nie mamy pomysłu jak zapełnić miejsce możemy postawić stół na którym znajdą się owoce, przekąski czy też alkohole. Takie rozwiązanie z pewnością ucieszy weselnych gości i sprawi, że bardziej docenią przyjęcie.

Następnym ważnym krokiem na drodze prawidłowej aranżacji wnętrza są bileciki z imionami zaproszonych gości umieszczane przy stole weselnym. Każdy gość dzięki takiemu rozwiązaniu uniknie problemów i nie będzie zmuszony poszukiwać swojego miejsca, tracąc tym samym czas, który mógłby poświęcić na dobrą zabawę.